• Home
  • alkohole na wesele

alkohole na wesele

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie imprezy bez alkoholu, no może nie nikt ale na pewno zdecydowana większość. Polacy, niezależnie od wieku, uwielbiają pić mocne drinki, aby się zrelaksować i dodać sobie energii. Z tego powodu nie sposób wyobrazić sobie ceremonii ślubnej bez tego ważnego elementu.

Wódka czysta jest uważana za najczęściej spożywany napój na polskich weselach. Choć obecnie przy najnowszych trendach wiele par porzuca ten mocny napój na rzecz „słabszych” lub bardziej ekstrawaganckich alkoholi kolorowych lub drinków. Teraz często na weselach podaje się wino, whisky, gin, rum, a nawet piwo. Alkoholom na wesele nowożeńcy powinni poświęcić trochę więcej czasu aby ich wybór okazał się najbardziej trafiony. Analizując jaki alkohol najbardziej lubi Twoja rodzina i znajomi warto też ocenić ich potencjał w jego spożywaniu, aby niczego nie zabrakło.

Alkohol na weselu sam w sobie wygląda świetnie, można urozmaicić dodatkowo jego sposoby podania. Dobra muzyka i pyszne jedzenie oraz alkohole na wesele – te trzy składniki to wiele magicznych przepisów na udaną imprezę. Co by było, gdyby każdy z nich mógł być ozdobą sam w sobie, poza dobrze dobranym miejscem i ozdobami oraz estetyczną prezentacją potraw, należy również zwrócić uwagę na odpowiednią oprawę alkoholu serwowanego podczas wesela. Napoje, wino, szampan, piwo, wódka mają wiele kreatywnych sposobów ich podania w ten wielki dzień.

Można już na wejściu zaskoczyć gości bardzo miłą niespodzianką w postaci ścianki powitalnej z szampanem lub kolorowymi shotami. W ten sposób kieliszki powitalne podawane są w ciekawszy sposób niż tradycyjny zastawiony stół lub podanie przez kelnerów na tacach. Taką ściankę łatwo jest wpasować w otoczenie i może być dekoracją sama w sobie.

Dziewczyny, które lubią efektowne motywy, mogą zdecydować się na szklane półki w metalowych ramach na których można ustawić kieliszki szampana, a panny młode, które preferują styl boho i rustykalny, mogą zdecydować się na drewniane lub stylizowane półki wypełnione kwiatami. Każdy styl nada się do takiego zabiegu z alkoholem.

Sposób podawania szampana w formie piramidy jest znany z bankietów, sprawdzi się również podczas przyjęcia weselnego. Jeżeli na Waszym weselu będzie królować wino, możecie pomyśleć o ułożeniu kieliszków w kształt piramidy na specjalnym stoliku do wina. Należy jednak pamiętać aby umieścić go w bezpiecznej odległości od parkietu i obszaru bezpośrednio wokół stołu, aby goście przypadkowo nie przewrócili tej szklanej budowli. Po drugie należy umieścić łaźnię lodową pod podwyższeniem lub stołem i regularnie ją zmieniać aby utrzymać odpowiednią temperaturę trunku.

To również jeden z najlepszych pomysłów na podanie piwa na weselu, co nierzadko sprawia problem młodej parze. Balie przy stylu boho zyskują ostatnio na popularności, mają wyjątkowy ozdobny charakter, jeśli umieścicie w nich kostki lodu piwo będzie miało odpowiednia temperaturę, przechowujac w ten sposób wino można zrobić lód z zamrożonymi płatkami kwiatów w środku lub dekoracjami ze świeżych kwiatów czy roślin. Wszystko wygląda wtedy wyjątkowo.