• Home
  • Blockchain – czym jest?

Blockchain – czym jest?

Blockchain jest technologią leżącą u podstaw Bitcoina. Słowo „blockchain” pojawia się w mediach i świecie technologii z taką częstotliwością, że trudno jest zapamiętać, czym tak naprawdę jest ta rewolucyjna technologia. Nie jest to magiczny pył, którym można posypać swój biznes, by z dnia na dzień zamienić go w generującego pieniądze juggernauta, ani też nie jest to cyfrowa wersja standardu złota – ale ma potencjał, by zmienić sposób, w jaki obchodzimy się z pieniędzmi, informacjami i transakcjami, zarówno w sieci, jak i w świecie fizycznym.

 

Blockchain został po raz pierwszy wymyślony w 2008 roku przez Satoshi Nakamoto (pseudonim), który chciał stworzyć system bezpiecznego przekazywania bitcoinów od jednej osoby do drugiej bez konieczności przechodzenia przez jakąkolwiek scentralizowaną instytucję finansową lub organ rządowy. Mówiąc najprościej, blockchain to sposób przechowywania danych na wielu komputerach, a nie na jednym centralnym serwerze – nie ma więc pojedynczego źródła awarii lub punktu podatności, który mógłby zagrozić integralności Twoich informacji. Pasjonatom technologii polecamy stronę brainboss.pl.

 

Może się to wydawać przesadą, jeśli chcesz tylko przesłać trochę pieniędzy, ale ma to realne zastosowanie we wszystkich branżach. Od finansów i handlu detalicznego do opieki zdrowotnej i administracji rządowej, blockchain jest gotowy zrewolucjonizować sposób, w jaki myślimy o naszych najbardziej podstawowych systemach rejestrowania i weryfikacji transakcji.

Leave A Comment