• Home
  • Dlaczego nie można spać w makijażu?

Dlaczego nie można spać w makijażu?

Budzisz się rano i jesteś zamroczony. Patrzysz w lustro, a twoje oczy są podpuchnięte i czerwone od makijażu, który miałaś w łóżku zeszłej nocy. Twój podkład jest rozmazany, twój eyeliner jest w biegu, a twoja szminka zostawiła pierścień wokół twojego kubka, ponieważ wypiłaś go do sucha. I zastanawiasz się, dlaczego nie możesz spać w makijażu.

 

Jest to dziwne zjawisko, które dręczy wiele kobiet (i kilku mężczyzn). Wielu z nas było uczonych dorastających, że spanie z makijażem na spowoduje, że nasza skóra wybuchnie i zatka nasze pory. Brzmi to logicznie; w końcu ile razy widzieliśmy celebrytów na czerwonych dywanach lub na przyjęciach wyglądających bez zarzutu, by kilka godzin później zobaczyć ich z zupełnie inną twarzą? Ale czy to makijaż był odpowiedzialny za tę zmianę?

 

Badania mówią, że nie – choć ogólnie przyjmuje się, że makijaż może zatykać pory, jeśli jest noszony zbyt często przez dłuższy czas, większość dermatologów zgadza się, że pozostawienie makijażu na noc nie spowoduje powstania pryszczy czy zaskórników. Niektóre osoby twierdzą, że pozostawienie makijażu na noc powoduje trądzik (co nie jest poparte naukowo), ale częściej prowadzi do podrażnień spowodowanych długotrwałym kontaktem z drażniącymi składnikami, takimi jak substancje zapachowe.

Więcej na joysy.pl