• Home
  • Jak rozpocząć karierę w HR?
Headway/unsplash.com

Jak rozpocząć karierę w HR?

Kariera w dziale kadr to świetny wybór dla tych, którzy chcą pracować z ludźmi i zmieniać świat na lepsze. Specjaliści ds. zasobów ludzkich są odpowiedzialni za zarządzanie funkcjami administracyjnymi organizacji, w tym za rekrutację nowych pracowników, szkolenie obecnych oraz zapewnianie zgodności ze wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami. Wejdź na manux.pl i przeczytaj wywiady z różnymi ciekawymi postaciami! Zainspiruj się! 

Wszyscy specjaliści ds. zasobów ludzkich muszą mieć ukończone studia wyższe, ale poza tym istnieje wiele różnych ścieżek, które można obrać, aby rozpocząć pracę w tej dziedzinie. Oto co musisz wiedzieć o tym, jak zostać specjalistą ds. zasobów ludzkich:

Jaką pracę wykonuje specjalista ds. zasobów ludzkich?

Pracownik działu kadr współpracuje z pracownikami na wszystkich szczeblach organizacji – od najwyższego do najniższego – i w różnych działach. Odpowiada za to, by każdy miał to, czego potrzebuje do efektywnego i bezpiecznego wykonywania swojej pracy; pomaga także w takich kwestiach, jak relacje z pracownikami czy kwestie zgodności z prawem. Ponadto często są odpowiedzialni za opracowywanie zasad i procedur dotyczących świadczeń, wynagrodzeń i innych kwestii związanych z zatrudnieniem.

Chcesz pracować w HR? Co musisz robić? Jak zacząć?

Jest wiele sposobów na to, aby wyszkolić się na specjalistę ds. zasobów ludzkich bez konieczności powrotu do szkoły na cały etat lub uzyskania dyplomu. Większość pracodawców preferuje co najmniej dyplom licencjata lub certyfikat z akredytowanej instytucji, ale jeśli masz doświadczenie i możesz wykazać się znajomością praktyk HR, może to wystarczyć, aby postawić stopę w drzwiach. Po uzyskaniu tego stanowiska będziesz mieć możliwość poszerzania swoich umiejętności poprzez programy kształcenia ustawicznego i dodatkowe szkolenia w miejscu pracy.