• Home
  • Jak zadbać o zdrowie naszej skóry?

Jak zadbać o zdrowie naszej skóry?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na zdrowie skóry. Najważniejszymi są:

-Potrzebujesz pić wystarczającą ilość wody każdego dnia. Woda jest niezbędna do nawilżenia skóry, oczyszcza toksyny z organizmu i zapobiega trądzikowi.

-Musisz zadbać o swoją dietę. Dieta ma ogromny wpływ na zdrowie skóry, jeśli jesz dużo śmieci, tłuste jedzenie i smażone jedzenie, może ono powodować trądzik i inne problemy skórne. Ponadto skup się na spożyciu białka, ponieważ jest ono bardzo ważne w utrzymaniu struktury komórek. Powinieneś jeść więcej owoców i warzyw, ponieważ zawierają one witaminy, które zwiększają produkcję kolagenu. Należy również jeść ryby, takie jak łosoś lub tuńczyk, ponieważ zawierają one kwasy tłuszczowe omega 3, które są świetne do łagodzenia podrażnionej lub suchej skóry.

-Trzeba zadbać o ekspozycję na słońce. Światło słoneczne jest bardzo ważne, aby wytworzyć witaminę D, ale zbyt duża ekspozycja może Ci zaszkodzić, więc powinieneś używać kremu z filtrem lub pozostawać w cieniu w ciągu dnia. Pamiętaj, że słońce jest szkodliwe nawet wtedy, gdy przebywasz w domu, więc powinieneś nosić odzież, która zakrywa skórę i zawsze stosować balsam z filtrem przeciwsłonecznym w miesiącach letnich.

-Trzeba ćwiczyć. Ćwiczenia pomagają organizmowi pracować wydajniej i poprawiają krążenie w organizmie. Więcej poradników znajdziesz na stronie https://diysy.pl/ .