• Home
  • Jak zorganizować konkurs na Instagramie?

Jak zorganizować konkurs na Instagramie?

Najpierw musisz zaplanować wydarzenie i zabrać się za jego przygotowanie. Pierwszym krokiem jest stworzenie strony na Instagramie, na której będzie się odbywał konkurs. Możesz też posłużyć się już istniejącym profilem i wtedy wmontujesz tam link do nowej kategorii. To sprawi, że uczestnicy będą mogli obserwować każdy swój post i oceniać go po obejrzeniu.

To ważne! Jeśli chcesz mieć dobre wyniki, musisz dostosować się do możliwości, jakie daje twoje urządzenie. Jeszcze więcej medialnych treści znajdziesz na stronie becomedia.pl

Promocja to podstawa

Witryny społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram, to idealne miejsce do promocji i działań marketingowych. Aby przyciągnąć uwagę internautów, bardzo często organizujemy tam konkursy. Wystarczy przejrzeć strony naszych bliskich i znajomych i zobaczyć, jak wiele witryn promuje własne produkty lub usługi. Niektóre są świetnie przygotowane, inne – nieco w tyle. Czym więc można się inspirować podczas tworzenia swojego konkursu?

Konkursy odbywają się zazwyczaj w jednym z następujących sposobów:

  1. Konkurs na zdjęcie za pomocą hashtagu
  2. Konkurs na zdjęcie, którego hashtag musi się znajdować w tytule lub opisie
  3. Konkurs na najlepsze selfie ze spersonalizowanym elementem (np. logo)
  4. Konkurs na najbardziej udane przedstawienie wizerunku marki lub produktu na Instagramie.
  5. Konkursy są świetną okazją do promowania swojego sklepu na Instagramie, a także do rozwinięcia wizerunku marki wśród fanów.