• Home
  • Jakie klamki do drzwi wybrać?

Jakie klamki do drzwi wybrać?

Kiedy szukasz klamek do drzwi dla swojego domu, istnieje wiele opcji. Od gałek do dźwigni, wiele osób myśli, że wszystkie rodzaje klamek są takie same i nie zastanawiają się nad tym, co różnice w stylu i kształcie mogą oznaczać dla ich domów. Ale w rzeczywistości, jak każdy element projektu, klamki mają wiele różnych szczegółów, które mogą sprawić, że będą lepiej współpracować z przestrzenią, w której są używane.

Jest kilka rzeczy do rozważenia przed rozpoczęciem zakupów: styl klamki, materiał klamki, umieszczenie gałki i wykończenie.

Większość ludzi zna najczęstszy styl klamki: okrągła lub kwadratowa gałka drzwiowa z poziomą dźwignią po wewnętrznej stronie. Jest to elegancki wybór, który sprawdza się w większości pomieszczeń.

Można też rozważyć klamki w stylu gałki – wtedy to, co wygląda jak gałka (ale bez dźwigni) jest umieszczone bezpośrednio na drzwiach i jest obracane od zewnątrz, aby je otworzyć. Klamki w stylu gałki mogą być bardzo atrakcyjne w domach o nowoczesnym lub minimalistycznym stylu i są zazwyczaj o wiele bardziej przystępne niż tradycyjne klamki.

Jednak tradycyjne dźwigniowe klamki sprawdzą się w każdym stylu naszego domu. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://dreamyhouse.pl/ .

Leave A Comment