• Home
  • Jakie kosmetyki warto stosować na przesuszającą się skórę pod oczami?

Jakie kosmetyki warto stosować na przesuszającą się skórę pod oczami?

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna, więc jest podatna na wysuszenie i podrażnienia. Produkty, które stosujesz na twarz powinny być łagodne, bezzapachowe i przeznaczone do skóry wrażliwej.

Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych kosmetyków do suchych oczu:

Krem pod oczy

Nałóż cienką warstwę kremu pod oczy po oczyszczeniu i/lub nawilżeniu twarzy. Używaj kremu pod oczy takiego jak choćby z następującej witryny https://drogeriapigment.pl/46-kremy-pod-oczy, który zawiera ceramidy, rodzaj lipidów występujących naturalnie w skórze, które pomagają utrzymać poziom nawilżenia. Ceramidy pomagają przywrócić funkcję bariery skórnej, która utrzymuje wodę w skórze, a substancje drażniące na zewnątrz. Zamiast kremu pod oczy możesz również stosować serum zawierające peptydy lub antyoksydanty (takie jak witamina C). Oba te produkty doskonale sprawdzają się w redukcji opuchlizny i cieni pod oczami.

Krem nawilżający z filtrem przeciwsłonecznym

Nawilżanie jest niezbędne, aby utrzymać suche plamy na dystans, ale ważne jest również, aby chronić się przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promieniowanie UV poprzez codzienne noszenie kremu z filtrem. Szukaj kremów nawilżających z filtrem SPF 30 lub wyższym. Jeśli chcesz czegoś lżejszego niż tradycyjny krem lub balsam, wypróbuj krem nawilżający w formie żelu. Po nałożeniu nie będziesz czuła się tłusta, tylko gładka i chłodna, więc nie będzie przeszkadzać w późniejszym nakładaniu makijażu.