Jeśli decydujemy się na zakup łodzi, jedną spośród podstawowych kwestii na jaką należałoby zwrócić uwagę jest typ pokładu, jaki ma wielki wpływ na wygodę. W łodzi wędkarskiej winien on być prosty oraz praktyczny, by można było w niej wygodnie oraz bezpiecznie stać. Oczywiście jednakowo istotne jest odpowiednie miejsce do siedzenia – jeżeli jest ono zaopatrzone w poduszki, długie godziny na jeziorku nie będą trudne. Należy zwrócić też uwagę na metaliczne okucia oraz bakisty na akcesoria – w tymże wypadku im więcej miejsc, w jakich można coś ukryć, tymże lepiej. Czy odpowiednio się sprawdzi łódź aluminiowa?
Łódź aluminiowa – gdzie kupować?
Wbrew temu co się może wydawać, wypożyczenie łodzi motorowej jest łatwe do zorganizowania. Starczy skorzystać z platformy Click&Boat, by odnaleźć propozycje dostępne w interesującej nas lokalizacji. Filtry wyszukiwarki zapewniają zmniejszenie wyników do jednostek, jakie zwłaszcza nadają się na wędkarską podróż. Poszukując łodzi na ryby, postaw na małe jednostki. Odpowiednia długość kadłuba to najwyżej 4,5-5 metrów. Należałoby zwrócić także uwagę na wielkość rufy, tak by można było komfortowo się rozłożyć ze sprzętem.
Konstrukcja łodzi
Jeśli łowimy ze spławikiem, to kijki opieramy zazwyczaj na burcie łodzi. Powinniśmy siedzieć zwróceni do nich twarzą. Aby w takiej pozycji było pozostawione chociażby minimum zabezpieczenia, łódka winna mieć blisko 170 cm szerokości. Natomiast nie cały czas jesteśmy w bezruchu monitorując spławiki. Nieraz musimy rybę podciąć. Wówczas prężnie usuwamy kadłub oraz ruszamy obiema rękami w kierunku nieba. Wielokrotnie na łódce nie jesteśmy sami. Wprawdzie ciężar innej osoby zwiększa trwałość łódki, ponieważ ona się wówczas głębiej zanurza, jednak pojawi się problem, jeśli obaj wędkarze będą zacinać jednocześnie.