• Home
  • Meble glamour

Meble glamour

Meble w stylu glamour od dekad cieszą się stałą sławą. Są odwrotnością dla popularnych w ubiegłych latach kompozycji minimalistycznych. Bez względu na będące style, wciąż znajdują wszechstronne gremium zwolenników. Powód: meble glamour są doskonałe również oryginalne. Powodują, iż pomieszczenie zyskuje blasku również niepowtarzalnego wdzięku, przywodząc szkatułkę zapełnioną kosztownościami.

Styl glamour – czym się wyróżnia?

Styl glamour to kierunek dekoratorski, jaki często niezwykle ciężko określić. Należałoby natomiast pamiętać, iż pomieszczenia urządzone w ów sposób są przede wszystkim niezwykle eleganckie również luksusowe. Często można doświadczyć w nich nadmiar i bogactwo. W pomieszczeniach w stylu glamour powinny odnaleźć się duże meble, wiele błyszczących dzianin i akcesoriów, natomiast również każdego typu kryształki lub błyskotki. Nurt ów będzie doskonale odpowiadał osobom, jakie cenią, kiedy w ich mieszkaniu zawsze coś się dzieje. Pomieszczenia inspirowane charakterem glamour są ponieważ niezwykle nieoczywiste, ciekawe również z pewnością nie ma w nich miejsca na ciszę i minimalizm.

Meble glamour

Meble glamour są tak właściwie jednym spośród najprostszych składników wyglądu. Idealnie sprawdzą się tutaj zabytki, kanapy rodzaju chesterfield, tapicerowane krzesła, pikowane sofy lub pozostałe meble obite skórą czy welurem. Jeżeli salon jest wielki, to można pozwalać sobie na szezlong, jaki idealnie będzie zapisywać się w ów klimat. Na kanapach lub sofach nie może zabrakować futrzanych, satynowych lub pikowanych poduszek. Pomieszczenie w stylu glamour wielokrotnie łączone jest z barokowymi pałacami, więc należałoby przemyśleć tutaj o nutce świeżości, nowoczesności. Jako, iż jest to niezwykle eklektyczny trend w kompozycji wnętrz, dozwolone są pewne odchylenia od wcześniej nadmienionych reguł.