• Home
  • Peeling medyczny. Jaki wybrać?

Peeling medyczny. Jaki wybrać?

Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Peeling medyczny działa z intensywnością, jakiej nigdy nie zapewnią Ci drogeryjne preparaty. Usuwa on warstwy skóry do wybranej głębokości, „wymazując” jednocześnie różne niedoskonałości, jak trądzik, przebarwienia czy drobne zmarszczki. Ale to nie wszystko – w efekcie zabiegu komórki skóry zostają pobudzone do intensywnej regeneracji oraz otwarte na działanie dobroczynnych preparatów o działaniu nawilżającym czy odmładzającym. Dzięki temu Twoja skóra dosłownie stanie się jak nowa!

Na czym polega peeling medyczny?

Peeling medyczny polega na kontrolowanym nakładaniu na skórę silnie działających preparatów o działaniu eksfoliacyjnym. Podczas zabiegu wraz z usuniętym naskórkiem eliminacji ulegają przebarwienia, zmiany trądzikowe, zmarszczki i inne niedoskonałości. Następnie uszkodzona, w kontrolowany sposób, skóra regeneruje się w swoich głębszych warstwach, włókna kolagenu i elastyny ulegają odnowie, a koloryt cery ulega wyrównaniu. Intensywny peeling ułatwia również transmisję substancji odżywczych, odmładzających czy rozświetlających w głąb komórek skórnych. Ponieważ peeling medyczny jest dość inwazyjny, procedura ta musi odbywać się pod kontrolą lekarza dermatologa, który indywidualnie dobierze zarówno rodzaj preparatu, jak i jego stężenie. Dzięki temu zyskujesz pewność, że zabieg będzie bezpieczny i nie pojawią się niepożądane skutki uboczne.

Rodzaje

Peelingi medyczne można podzielić na powierzchowne, średnie i głębokie. Te pierwsze obejmują wierzchnią warstwę naskórka i nie powodują znaczących zmian w wyglądzie skóry – można je wykonywać nawet w przerwie podczas pracy. Peelingi średnie i głębokie obejmują całą warstwę naskórka i docierają do skóry właściwej. Wymagają także dłuższej rekonwalescencji po zabiegu. W peelingach medycznych jako substancje złuszczające wykorzystywane są najczęściej alfa-hydrokwasy (kwas mlekowy i glikolowy), beta-hydrokwasy (kwas salicylowy), kwas trójchlorooctowy, retinol czy fenole (rezorcyna). Terapię często uzupełniają preparaty o działaniu przeciwstarzeniowym, rozświetlającym czy ujędrniającym skórę.