• Home
  • Po co stosować wyposażenie wykrywalne?

Po co stosować wyposażenie wykrywalne?

Produkcja żywności czy leków to bardzo wymagające zadanie, które obarczone jest dużą ilością obostrzeń. Nie ma w tym nic dziwnego – każdy z nas pragnie przecież uzyskać produkt najwyższej jakości, bez niepotrzebnych i niebezpiecznych dodatków. Właśnie w tym celu powstało wyposażenie wykrywalne.

 

Niebezpieczeństwo przedostania się fragmentu narzędzia do żywności

Za przykład możemy wziąć produkcję żywności. Nieuwaga pracowników mogłaby doprowadzić do tego, że do żywności przedostałyby się całe narzędzia lub ich fragmenty po rozdrobnieniu, na przykład cząsteczki plastiku. Taka sytuacja jest absolutnie niedopuszczalna, ponieważ stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia konsumenta. Co więcej, zepsułaby renomę firmy.

 

Lepiej zapobiegać wypadkom

Właśnie ze względu na możliwość dostania się narzędzi i ich części do pożywienia, konieczne jest stosowanie działań ochronnych. Pierwszym z nich jest oczywiście wykorzystywanie narzędzi łatwych do zauważenia – zazwyczaj są one jaskrawo niebieskie, ponieważ kolor ten rzadko występuje w naturalnych produktach spożywczych. Dzięki temu nawet jeśli przedmiot dostanie się przez przypadek do środka, będzie łatwy do zauważenia gołym okiem.

 

Narzędzia wykrywalne

Kolejnym ważnym krokiem jest stosowanie narzędzi wykrywalnych posiadających specjalnie zamontowane elementy metalowe, na które są czułe detektory. Kontrola jakości z pomocą takiego detektora może łatwo ujawnić obecność ciała obcego.

Przykładem mogą być tutaj plastry wykrywalne, dostępne pod adresem https://produkty-wykrywalne.pl/plastry-wykrywalne, które chronią zdrowie pracowników, ale też zdrowie późniejszych klientów. Dowiedz się o nich więcej i wybierz je do swojego zakładu przetwórczego, aby mieć stuprocentową pewność wysokiej jakości produkcji.