• Home
  • Proste wskazówki, dzięki którym urządzimy styl retro we wnętrzu naszego domu

Proste wskazówki, dzięki którym urządzimy styl retro we wnętrzu naszego domu

Styl retro to trend, który wciąż nabiera rozpędu. Styl retro odnosi się do okresu w czasie, który charakteryzował się pewnymi cechami, takimi jak użycie kolorów, wzorów i kształtów. Dziś proponujemy kilka wskazówek, jak udekorować styl retro w naszym domu.

Używaj nadruków o geometrycznych kształtach

Jedną z głównych cech tego stylu jest wykorzystanie geometrycznych kształtów, które są włączone do różnych elementów dekoracji i mebli. Dlatego też możemy wykorzystać te nadruki w każdym pomieszczeniu naszego domu – zasłony, poduszki czy nawet tapety.

Używaj pastelowych kolorów

Pastelowe kolory to neutralne odcienie, które harmonizują z każdą paletą barw i są idealne do dekorowania wnętrz w stylu retro. Przynoszą jasność i ciepło do twojego domu, nie będąc zbyt intensywnymi lub odważnymi. Możesz użyć ich w całym domu lub tylko w niektórych częściach, gdzie chcesz dodać więcej światła lub ciepła.

Wybierz meble o krzywych liniach

Kolejną cechą tego stylu są jego krzywe linie, które nadają mu elegancji. Możesz włączyć tę cechę do swoich mebli, wybierając modele z zakrzywionymi liniami, takie jak krzesła prezentowane na poniższej witrynie https://dkwadrat.pl/krzesla-drewniane-patyczaki lub sofy z zaokrąglonymi ramionami, czy też fotele z okrągłymi oparciami, które sprawiają, że wyglądają na bardziej wygodne niż standardowe kawałki z prostymi liniami.

Wybierz tkaniny z kwiatowymi wzorami

Styl wiktoriański charakteryzuje się kwiatowymi wzorami, które możesz wprowadzić do swojego domu wybierając tkaniny z kwiatowymi wzorami. Możesz użyć ich do zasłon lub tapicerki, a nawet na poduszkach, aby stworzyć przytulną atmosferę w swoim domu.