• Home
  • Rozwój motocykli na przestrzeni wieków

Rozwój motocykli na przestrzeni wieków

Motocykle przeszły długą drogę od czasu, gdy pierwsze z nich powstały w drugiej połowie XIX wieku. Choć trudno to sobie teraz wyobrazić, najwcześniejsze modele były w rzeczywistości dość niebezpieczne i wiele osób, które je kupiły, skończyło z poważnymi obrażeniami lub nawet śmiercią. Poniżej przedstawiamy krótką historię motocykli na przestrzeni lat.

 

Wbrew pozorom, większość wczesnych firm motocyklowych nie skupiała się na tworzeniu bezpiecznych pojazdów. W rzeczywistości te wczesne były znacznie bardziej niebezpieczne niż obecnie. W tamtych czasach nie było pasów bezpieczeństwa ani kasków, więc motocykliści musieliby trzymać się za czapki, gdy pędzili w dół dróg i przez ruchliwe ulice miast.

 

Jeśli miałeś zły upadek, nie było sposobu, aby wiedzieć, czy się podniesiesz. Opieka medyczna była prymitywna, a ludzie często umierali z powodu odniesionych obrażeń.

 

Pierwsze motocykle nazywano „rowerami ciernymi”, co oznacza, że nie miały one silników ani pedałów, jak współczesne rowery. Zamiast tego, aby napędzić je do przodu, kierowcy chwytali stopami dwie dźwignie po obu stronach i pchali, aż do momentu, gdy jechali na tyle szybko, że motocykl zaczynał poruszać się o własnych siłach.

 

Początkowo pojazdy te poruszały się tylko z prędkością około 18 mph (29 km/h), ale ta prędkość wkrótce wzrosła, gdy producenci zwiększyli ich prędkość.

Więcej informacji dostępnych na stronie: tuningster.pl