• Home
  • Samoopalacz w sprayu

Samoopalacz w sprayu

Po ostatnich wakacjach z mężem, postanowiłam zaopatrzyć się w nowy samoopalacz. Słyszałam, że opalanie natryskowe jest o wiele łatwiejsze niż smarowanie się balsamem, a następnie czekanie przez wiele godzin, aż kolor się rozwinie – i to była prawda! Po prostu spryskałam się nim i wysuszyłam, a w ciągu kilku minut miałam ładny blask. Ale po kilku dniach kolor wyblakł.

 

Ogólnie rzecz biorąc, opalanie natryskowe ma na celu uzyskanie natychmiastowej opalenizny, która zanika w ciągu kilku dni, zamiast stopniowego opalania przez kilka tygodni, które uzyskuje się dzięki balsamom lub żelom. Jest ono przeznaczone do stosowania jako alternatywa dla opalania, ale badania potwierdzają również jego zastosowanie w przypadku osób, które próbują rzucić palenie (ponieważ pomaga im uniknąć efektu „plamek”, który czasami występuje po rzuceniu palenia). Niektóre kobiety nawet opalają się natryskowo przed ślubem, aby uniknąć smug i plam, które mogą się zdarzyć podczas stosowania samoopalacza.

 

Dlaczego więc moja tymczasowa opalenizna natryskowa tak szybko blaknie? Odpowiedź leży w sposobie, w jaki kolor się rozwija – a właściwie nie rozwija. Większość samoopalaczy działa w ten sposób, że skóra wytwarza więcej pigmentu w odpowiedzi na działanie składników zawartych w produkcie. Więcej: polishly.pl