• Home
  • Gdy przychodzi pora na jesienne porządki…

Gdy przychodzi pora na jesienne porządki…

Przejściowe pory roku skłaniają nie tylko do wewnętrznej refleksji, ale równie często do uprzątnięcia własnego otoczenia: domu, mieszkania, ogrodu czy działki. Perspektywa przywitania zimy lub lat rodzi potrzebę lepszego przygotowania się do nadchodzących zmian w przyrodzie.

Bo jesienią drzewa liście gubią…

…a z tymi liśćmi coś trzeba zrobić. Choć wyglądają pięknie, gdy mienią się złocistymi kolorami, po deszczu i przymrozkach może dość do nieprzyjemnego wypadku. Można także wykorzystać je jako kompost. Grabienie i zamiatanie to najlepszy sposób, żeby zebrać je z trawnika, ale jeszcze skuteczniejszy jest odkurzacz ogrodowy do liści. Ułatwia on prace, a i sprzyja bolącym plecom.

Gdzie można go stosować?

Przycinanie, strzyżenie, pielenie, przesadzanie i zasadzanie jest ważne dla miłośników ogrodnictwa, zwłaszcza w trakcie sezonowych zmian w fazach rozwoju roślin. Należy je odpowiednio przygotować na zimę, zadbać o ciepło, wsparcie zimowej hibernacji, możliwość kwitnięcia późnym okazom, czy też możliwość rozrostu w czasie zimy.

We wszelkich pracach wymagających sprzątania i oczyszczania ogródka z pozostałości po drzewach i roślinach. Liście, listki, trawa, piasek, ziemia czy papiery porozrzucane po posesji. Odkurzacz ogrodowy do liści pozwala szybko się ich pozbyć, wspomagając inne prace pielęgnacyjne.

Wyposażenie ogrodowe świetnie sprawdzi się również latem, kiedy konieczne jest zachowanie czystości i szybkie sprzątanie, np. chodników czy parków zieleni. Jest to skuteczny sposób na wykonanie prac porządkowych w ramach robót publicznych i przy pracy nad zachowaniem czystości w miejskich punktach zieleni, czy podczas imprez masowych.