• Home
  • Trzy ważne pytania dla chcących promować stronę w wyszukiwarce

Trzy ważne pytania dla chcących promować stronę w wyszukiwarce

Promowanie witryn firmowych, blogów i sklepów w wyszukiwarce to najważniejsze zagadnienie marketingowe. Pojawia się stamtąd duży ruch na stronę, jeśli jest ona widoczna w Google. Decydując się na pozycjonowanie, wiele trzeba przemyśleć. Ważne są zwłaszcza trzy kwestie.

Wysokie pozycje w wynikach ogólnych czy lokalnych?

Osoby planujące promowanie strony w wyszukiwarce gromadzą wiedzę o SEO. Nawet jak agencja SXO ma zająć się ich stroną, to chcą coś na ten temat wiedzieć. Zwykle mają świadomość, że mogą promować ją w stronach ogólnopolskich. I że jest też możliwość, by wybrać dobre pozycje na wyniki lokalne. Wyniki ogólnokrajowe nie są ważne, jeśli firma działa lokalnie. Gdy ta działalność jest szersza, to można wybierać. Do wyboru jest np. pozycjonowanie Warszawa albo na całą Polskę. Warto wiedzieć, że SEO lokalne daje szybsze wyniki. Łatwiej się je zyskuje, czyli i niższym kosztem.

Jakie frazy kluczowe wybrać?

Frazy muszą dotyczyć tego, co ma do zaoferowania strona. Właściciele firm raczej zlecają SEO, niż zajmują się tym samodzielnie. Wyborem słów kluczowych zajmie się agencja SXO albo inny podmiot, któremu powierzy się promowanie strony. Na początku działań warto wybrać takie słowa, które dadzą szybkie znaczące wyniki. Pozwoli to szybko odczuć efekty z pozycjonowania. Frazy kluczowe powinny być popularne. Pozycjonowanie stron internetowych ma sens, kiedy jest znaczna grupa, która wpisuje do wyszukiwarki słowa, na które strona jest wysoko.

Czy poza pozycjonowaniem robić coś jeszcze?

Nie należy poprzestać na pozycjonowaniu. Warto zainteresować się tym, jak wygląda strona. Może się zdarzyć, że pozycjonowanie Warszawa wyniesie stronę wysoko, ale niewiele da to firmie. Strona firmowa czy sklep muszą wyglądać wiarygodnie. Grafika powinna być nowoczesna i na poziomie. Strona www musi być też użyteczna. Potencjalny klient powinien móc z łatwością zrobić to, po co pojawił się np. w sklepie internetowym. Agencja SXO zrobi audyt SEO i potrzebne zmiany. Zajmie się SEO, ale zrobi też coś więcej. Sprawdzi różne elementy mające wpływ na to, jakie wrażenia ma użytkownik strony.

Wybór rodzaju pozycjonowania i fraz zależy od konkretnego miejsca w internecie. Gdy pojawi się wątpliwość, czy pozycjonowanie www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/ uzupełnić o coś jeszcze, to odpowiedź jest jedna. Warto to zrobić, a przede wszystkim należy zająć się stroną internetową. Musi być użyteczna i atrakcyjna.