• Home
  • Czy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Czy warto przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna zyskuje w ostatnich latach popularność ze względu na swoje potencjalne korzyści zdrowotne. Zwolennicy twierdzą, że ograniczenie węglowodanów i zwiększenie spożycia tłuszczu może pomóc w utracie wagi, poprawić poziom energii, efekty sportowe, a nawet zapobiec lub kontrolować wiele chorób.

Jeśli kiedykolwiek byłeś zainteresowany wypróbowaniem niskowęglowodanowego sposobu odżywiania, teraz jest na to czas. Dieta ketogeniczna jest określana jako jedna z najgorętszych nowych diet, które pojawiły się na scenie zdrowotnej i z każdym dniem staje się coraz bardziej popularna. W rzeczywistości ponad 20 milionów ludzi jest na jakiejś formie diety keto właśnie teraz. Liczba osób, które próbują tej diety każdego miesiąca nadal rośnie, bez końca w zasięgu wzroku.

Co to jest Keto?

Ideą diety ketogenicznej jest to, że poprzez drastyczne zmniejszenie spożycia węglowodanów, twoje ciało przełączy swoje źródło energii na spalanie tłuszczu, a nie węglowodanów. Okazuje się, że kiedy organizm spala tłuszcz na paliwo zamiast węglowodanów, wytwarza związki zwane ketonami, które mogą być wykorzystane jako energia zamiast glukozy. Wszystko to dzieje się podczas gdy twoje ciało funkcjonuje w wysoce wydajnym stanie znanym jako ketoza odżywcza. Więcej na temat diety i odżywiania znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .

Leave A Comment