• Home
  • Jak przygotować się do teleporady?
NordWood Themes/unsplash.com

Jak przygotować się do teleporady?

Przede wszystkim, nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia, którego zakres obejmie również wizytę telemedyczną. Kolejnym krokiem jest samo zorganizowanie sobie warunków dobrego przeprowadzenia procesu. Dobrze byłoby mieć przy sobie dobrze dopasowane ubranie i buty oraz odpowiednią temperaturę pomieszczenia. Do tego należy odpowiednio wcześniej się rozebrać i skorzystać z toalety, aby nie mieć problemów podczas badania.

Telemedycyna to coraz częściej wykorzystywana forma kontaktu pacjentów z lekarzem. Teleporady lekarskie są to sesje konsultacyjne, które odbywają się za pomocą telefonu, wideokonferencji lub e-mail. Podczas takich rozmów możemy porozmawiać z naszym lekarzem o każdym problemie zdrowotnym bez wychodzenia z domu. Dzięki temu nie musimy długo czekać na wizytę u specjalisty lub po prostu nie mamy możliwości dojechać do gabinetu. Więcej o nowych technologiach przeczytasz na supertechnology.pl

Telekonsultacja – nowa forma leczenia

Teleporada jest to forma konsultacji lekarskiej, która polega na rozmowie lekarza z pacjentem na odległość. Teleporadę można wykonać w warunkach domowych lub w placówce służby zdrowia. W obu przypadkach wymagana jest odpowiednia aplikacja na urządzenie mobilne.

Telekonsultacja to nowa forma leczenia, która pozwala pacjentom na skorzystanie z niezbędnych badań, mimo braku dostępu do placówek medycznych w miejscu ich zamieszkania. Polega ona na bezpośrednim kontakcie telefonicznym z lekarzem. Może być też prowadzona w formie wideo.