• Home
  • Jak wybrać rolety termiczne?

Jak wybrać rolety termiczne?

Rolety termoizolacyjne to stylowe, trwałe i ekonomiczne rozwiązanie dla Twojego domu lub biura. Są one dostępne w różnych materiałach, kolorach i wzorach, więc z pewnością znajdziesz idealny styl dla swojego domu lub biura. Jeśli zainteresowała Cię tematyka urządzania domu, to wejdź na uporzadkowane.pl

Wybór odpowiedniego typu rolety termicznej zależy od rodzaju pomieszczenia, w którym będzie ona używana

W sypialniach, biurach i gabinetach o niskim poziomie oświetlenia i niewielkich stratach ciepła zalecamy stosowanie tkanin zaciemniających lub typu twilight. Tkaniny te doskonale nadają się do całkowitego odcięcia światła w nocy, ale także zapewniają przytulność pomieszczeń w ciągu dnia dzięki ograniczeniu strat ciepła przez okna. W sypialniach, w których w ciągu dnia jest dużo światła słonecznego, zalecamy stosowanie białych tkanin, aby nie nagrzewały się one zbytnio. Jeśli zależy Ci na bardziej wyrafinowanym wyglądzie salonu lub jadalni, rozważ użycie wzorzystych tkanin, które wyglądają jak tradycyjne zasłony koronkowe, ale blokują światło równie skutecznie, jak tkaniny zaciemniające.

Materiał i wykonanie

Rolety termoizolacyjne są wykonane z wielu warstw materiału, co oznacza, że mogą lepiej izolować pomieszczenie niż pojedyncza warstwa materiału. Im więcej warstw znajduje się na zewnętrznej stronie rolety, tym więcej ciepła mogą one zablokować.

Żaluzje o strukturze plastra miodu mają wiele małych komórek, które zatrzymują powietrze między nimi, co pomaga ograniczyć straty ciepła przez okna. Żaluzje komórkowe również dobrze blokują światło, choć nie tak skutecznie, jak zasłony zaciemniające.

Żaluzje celofanowe są dostępne w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu można je dopasować do wystroju wnętrza lub wybrać coś odważniejszego, jeśli chcesz dodać swojemu domowi dodatkowego stylu.