• Home
  • Zobacz, jak nabyć nawyk systematycznego czytania

Zobacz, jak nabyć nawyk systematycznego czytania

Kiedy zacząłem konsekwentnie czytać, byłem zdumiony tym, ile czasu i energii umysłowej mi to zaoszczędziło.  Mogłem przeczytać kilka stron czegoś przed pójściem do łóżka i czuć się jakbym dostał dobrą ilość czytania zrobić.  Wcześniej czasami czytałem godzinami w nocy, ale nie czułem, że zrobiłem jakikolwiek postęp, ponieważ byłem w niezorganizowanym stanie czytania. Możesz przeczytać więcej niż myślisz, że możesz przeczytać, gdy masz system w miejscu, aby to zrobić. Oto niektóre z rzeczy, które znalazłem, że działają najlepiej:

 

  • Utrzymaj stos książek obok swojego łóżka, a obok niego papier i długopis. Jeśli czytasz coś, co chcesz zachować, ale nie chcesz kupować (np. książkę z biblioteki), trzymaj zakładkę w książce, aby była gotowa do użycia, gdy będziesz miał ochotę w ciągu dnia.
  • Śledzenie tego, co czytasz, za pomocą notatnika, arkusza kalkulacyjnego lub aplikacji. Kiedy skończysz książkę, zapisz na zakładce numery stron, na których skończyłeś.  W ten sposób, jeśli zaczniesz inną książkę przed zakończeniem tej, którą aktualnie czytasz, będziesz wiedział dokładnie, gdzie podnieść ponownie, gdy nadejdzie czas. Sprawdź stronę twojmoment.pl.