• Home
  • Zalety zajęć dodatkowych dla dzieci

Zalety zajęć dodatkowych dla dzieci

Żyjemy w świecie ciągłej stymulacji. Wyczerpujące badania wykazały, że wielu ludzi spędza dziś 90% swoich godzin czuwania narażonych na taką czy inną formę wejścia. Tak więc pokolenie naszych dzieci wyrosło z możliwością zaspokojenia wszystkich swoich pragnień poprzez proste kliknięcie myszką. Jednak obserwujemy również alarmujący wzrost zaburzeń psychicznych wśród młodych ludzi, takich jak ADHD i depresja.

 

Dorośli nie mogą już nadążyć za tempem życia społeczeństwa, a co dopiero dzieci! Chcemy, aby nasze dzieci odniosły sukces w życiu i jest absolutnie niezbędne, aby nauczyły się radzić sobie ze stresem i wiedziały, jak radzić sobie z własnymi emocjami. Dlatego uważamy, że powinieneś zapisać swoje dziecko na dodatkowe zajęcia.

 

Przekonaliśmy się, że najlepszym sposobem, aby pomóc dzieciom rozwinąć te umiejętności jest zachęcanie ich do udziału w zajęciach pozalekcyjnych. Niektórzy rodzice martwią się, że udział w dodatkowych zajęciach sprawi, że ich dzieci będą zmęczone lub wyczerpane, ale tak naprawdę nie będzie. Głównym powodem tego jest fakt, że obecnie dostępnych jest tak wiele różnych rodzajów zajęć. Są zajęcia muzyczne, kluby naukowe, a nawet drużyny sportowe dla każdego możliwego zainteresowania! Tutaj dowiesz się więcej: momom.pl